Játszd szívvel!

Szombat reggeltől késő estig meglehetősen nagy érdeklődés mellett, kiváló hangulatban zajlott Dabason két helyszínen, a Játszd szívvel – Pest Megyei Utánpótlás Bajnokság döntője. Az OBO Arénában az összes mérkőzésen fotóztunk édesapámmal, mint az esemény hivatalos fotósai. Az összes korosztály számára itt kerültek sorra az eredményhirdetések, valamint a nap során a TOP Fitness SE fiatal versenyzőinek előadásai is színesítették a programot. Képek és rövid beszámoló…

A csapatképek vízjelektől mentesen letölthetők a facebookról!

Elsőként a 1997 után született korosztály meccseit játszották, a lányoknál nagy izgalmakat követően, hetesdobásokkal dőlt el a megyei bajnoki cím sorsa, a DANUKE Dabas csapata 18-18-as eldöntetlen állást követően 22-19-re győzedelmeskedett a Váci NKSE ellen. A fiúknál a Szigetszentmiklós magabiztosan, 29-21 arányban győzte le a Tökölt. A meccs érdekességét az szolgáltatta, hogy 5 az 5 ellen játszottak a csapatok a mezőnyben, mert a tökölieknél probléma volt az igazolásokkal, így ők emiatt végig emberhátrányba kényszerültek volna, de a szigetszentmiklósiak edzője sportszerűen szintén eggyel kevesebb embert játszatott a kétszer húsz perc során.

Fotók:
1997 Vác – DANUKE Dabas 18-18, hetesekkel: 19-22
1997 Szigetszentmiklós – Tököl 29-21

Az 1995-ös korosztályban a lányoknál ismét csak Vác-Dabas döntőre került sor, ám itt már nem sokáig volt kérdéses, hogy melyik csapat nyer majd, a váciak alaposan visszavágtak, és egy híján húsz góllal múlták felül ellenfelüket. Ebben a korcsoportban a fiúk meccse hozott drámai izgalmakat, bár a szigetszentmiklósiak jó ideig vezettek, a második félidőben behozta hátrányát a Csömör, sőt már a legvégén nyerhettek is volna, de egy elhibázott büntető miatt döntetlennel zárult a rendes játékidő, így jöhetett az újabb hetespárbaj. Ebben a csömöriek bizonyultak jobbnak, 28-26 győztek.

Fotók:
1995 Váci NKSE – DANUKE Dabas 27-8
1995 Szigetszentmiklós – Csömör 24-24, hetesekkel: 26-28

Végül a felnőttcsapatok mezőnyében láthattunk bajnokavatást, a nőknél a szünetben még a Bugyi vezetett, de végül a Kistarcsa örülhetett a bajnoki tálnak. A férfiaknál roppant küzdelmes, három piroslapot is hozó meccsen annak ellenére is a váciak lettek a bajnokok, hogy a tápiószelei csapatot fantasztikus buzdításban részesítette az őket elkísérő szurkolótáboruk.

Fotók:
Bugyi – Kistarcsa 28-30
Vác – Tápiószele 31-28

Érem és díjátadások képei:

I. ceremónia (1999-es lány- és fiúcsapatok, 1997-es lány- és fiúcsapatok, 1995-ös lánycsapatok), éremátadók: Török Petra és Janurik Kinga, az ÉTV-Érdi VSE játékosai
II. ceremónia (2003-as lány- és fiúcsapatok, 1995-ös fiúcsapat, Dabas NBII. juniorcsapat), éremátadók: Tomori Győző és Duleba Norbert, a Dabas VSE KC játékosai